Jesteś tutaj:
< Wstecz

Jak wybrać najlepsze oprogramowanie ERP

5 wskazówek, które pomogą w wyborze systemu ERP dla Twojej Firmy.

Wybór oprogramowania do planowania zasobów przedsiębiorstwa (ERP) dla Twojej firmy to jedna z najważniejszych decyzji, jakie kiedykolwiek podejmiesz w swojej organizacji. Jednak wybór właściwego oprogramowania dla Twojej firmy nie jest prostym zadaniem. Oprogramowanie ERP nie tylko kosztuje wdrożenie, ale także wymaga wiele czasu i zasobów w Twoim imieniu.

Ponieważ w ostatnich latach wzrosła konkurencja na rynku ERP, dostawcy coraz częściej wymyślają olśniewające obietnice, takie jak „skorzystaj z naszego oprogramowania ERP, a w Twojej Firmie natychmiast wzrosną zyski” Często te obietnice okazują się puste, ponieważ ci dostawcy nie mają ani wiedzy specjalistycznej, ani know-how w wdrożenia i późniejszego utrzymania takiego systemu.

Korzystając z naszej rozległej wiedzy na temat skutecznych wdrożeń ERP, przedstawiamy listę 5 wskazówek dotyczących wyboru i wdrażania ERP.

1) Ocena potrzeb ERP

Ważne jest, aby określić potrzeby Twojej firmy. W 2017 r. Jedyną rzeczą, na którą nie można narzekać, jest brak możliwości wyboru. Dostępnych jest mnóstwo opcji oprogramowania w stopniu, w którym klient będzie usatysfakcjonowany. Każde oprogramowanie ma własny zestaw funkcji i specjalizacji, a każda z nich może zostać wykorzystana w pełni. Stworzenie przejrzystej i obszernej listy wymagań przed rozpoczęciem wyszukiwania oprogramowania jest dobrym początkiem. Trzeba poświęcić czas, aby przyjrzeć się i ocenić każdą opcję i ustalić, która z nich odpowiada konkretnym potrzebom.

2) Planowanie mobilne

Jeśli Twoja organizacja nie wdrożyła jeszcze BYOD w Twoich biurach, prawdopodobnie wkrótce będzie musiała. Pracownicy New Age i „milenialsi” bardziej niż kiedykolwiek wymagają elastyczności w miejscu pracy. Ale wdrożenie BYOD wiąże się z własnym zestawem wyzwań. Musisz wybrać oprogramowanie ERP, które nie tylko jest przystosowane do urządzeń mobilnych, ale ma również solidne funkcje bezpieczeństwa, aby zapewnić odpowiednie bezpieczeństwo i szyfrowanie danych.

3) Lokalna, chmura lub hybrydowa

Kolejnym ważnym aspektem, który należy rozważyć przed wyborem oprogramowania, jest wybór rodzaju platformy. Możesz wybierać między modelami lokalnymi, chmurowymi lub hybrydowymi. Każda ma swoje zalety i wady. Na przykład lokalne instalacje zwykle wymagają dużej inwestycji początkowej. Z drugiej strony, systemy chmury wymagają starannej oceny integracji i testów kompatybilności przed migracją danych. Podczas gdy systemy hybrydowe ze starannymi dostosowaniami mogą zapewnić Ci praktyczne rozwiązanie.

4) Personalizacja i integracja

Niezależnie od branży lub firmy, wymagania Firmy mogą się co do systemu mogą się zmienić w przeciągu roku. W związku z tym potrzebujesz oprogramowania, które może dostosowywać się do Twoich dynamicznych potrzeb. Posiadanie możliwości personalizacji i integracji w twoim oprogramowaniu ma decydujące znaczenie dla osiągnięcia wymaganego rezultatu. Ważne jest również zrozumienie różnicy między „konfiguracją” a „dostosowaniem” swojego oprogramowania ERP. Konfiguracja jest zwykle łatwa do zrobienia i można ją wykonać, klikając opcje dostępne w oprogramowaniu korporacyjnym. Dostosowanie odnosi się do zmiany rzeczywistego kodu oprogramowania zgodnie z Twoimi potrzebami; co zwykle trwa dłużej i jest bardziej kosztowne.

5) Wybór właściwego partnera wdrożeniowego

Czasami samo wykupienie licencji na oprogramowanie nie wystarcza. Wiele firm, zwłaszcza małych i średnich przedsiębiorstw, często nie ma wymaganej wiedzy, zasobów, czasu i wiedzy specjalistycznej, aby zapewnić sprawne wdrożenie.

DSG Software to Firma świadcząca usługi IT, specjalizująca się w implementacji ERP. Pomagamy naszym klientom wybrać najlepsze oprogramowanie ERP i upewnić się, że mają odpowiednie oprogramowanie, dostosowane do ich organizacji i opracować dla nich mapę drogową. Kontynuujemy najlepsze w swojej klasie techniki wdrożeniowe, które pozwalają zaoszczędzić pieniądze i czas oraz przyczyniają się do uzyskania wyższego zwrotu z inwestycji, niż sobie wyobrażałeś. Aby dowiedzieć się więcej o tym, w jaki sposób korzystamy z technologii, aby uprościć procesy biznesowe i sprawić, by organizacje były bardziej elastyczne, skontaktuj się z nami.

Systemy ERP dostępne w naszej ofercie:

https://www.dsgsoftware.pl/oprogramowanie-dla-firm/enova365/

https://www.dsgsoftware.pl/oprogramowanie-dla-firm/humansoft-erp/

System dla Firm z mniejszymi wymaganiami:

https://www.dsgsoftware.pl/oprogramowanie-dla-firm/programy-insert/subiekt-gt/

Categories: